Guvernul Republicii Moldova

Ministerul Culturii

A A A

Aplică la proiectele
Culturale / Editoriale

Rezultate

Structură, regulament

Publicat:Fri, 11/01/2013 - 15:22

aparatului central al Ministerului Culturii

 

Conducerea

Monica Babuc

Ministru

monica.babuc@mc.gov.md

227-620

Gheorghe Postică

Viceministru

gheorghe.postica@mc.gov.md

238-539

Igor Şarov

Viceministru

igor.sarov@mc.gov.md

233-782

Andrei Chistol

Secretar de stat

andrei.chistol@mc.gov.md

233-433

 

Cabinetul Ministrului (cu statut de serviciu)

Maria Găină

Anticameră

maria.gaina@mc.gov.md

227-620

Vitalie Băbălău

Consilier

vitalie.babalau@mc.gov.md

238-002

 

Direcţia generală politici culturale
Svetlana Pociumban

Şef direcţiei generale

svetlana.pociumban@mc.gov.md

232-289

 

Direcţia patrimoniu cultural din cadrul direcţiei generale

Sergius Ciocanu

Şef direcţie

sergius.ciocanu@mc.gov.md

234-029

Garconița Rita

Consultant principal

rita.garconita@mc.gov.md

238-067
 

Consultant principal

  

Constantin Andruşceac

Consultant

constantin.andrusceac@mc.gov.md

238-067

Marina HuzunConsultant
marina.huzun@mc.gov.md

233-813

 Consultant  

 

Direcţia arte, învăţămînt artistic şi industrii culturale din cadrul direcţiei generale

Aliona Strîmbeanu

Şef direcţie

aliona.strimbeanu@mc.gov.md

233-955

Cristina Deniţa

Consultant principal

cristina.denita@mc.gov.md

233-955

Serghei Boboc

Consultant principal

serghei.boboc@mc.gov.md

234-028

Victoria Mereacre

Consultant superior

victoria.mereacre@mc.gov.md

233-691
Svetlana ChirtocaConsultantsvetlana.chirtoca@mc.gov.md234-338
 Consultant 238-063

 

Direcţia cooperare internaţională din cadrul direcţiei generale

Orest Dabija

Şef direcţie

orest.dabija@mc.gov.md

278-497

Eugenia Palachi

Consultant superior

eugenia.palachi@mc.gov.md

232-216

Sergiu Boţolin

Consultant superior

sergiu.botolin@mc.gov.md

232-204

Mihail Chilaru

Consultant

mihail.chilaru@mc.gov.md278-497
Ion Mischevca

Consultant

europa.creative@mc.gov.md233-903
Svetlana Frunză

Specialist principal

svetlana.frunza@mc.gov.md

211-025

 

Direcţia finanţe şi evidenţă contabilă
Olga Soga

Şef direcţie, contabil-șef

olga.soga@mc.gov.md210-774
Tatiana Spînu

Şef adjunct direcție

tatiana.spinu@mc.gov.md

238-540

Valentina Mihailă

Consultant superior

valentina.mihaila@mc.gov.md

233-860

 

Consultant

  

Tatiana Iacunina

Consultant

tatiana.iacunina@mc.gov.md234-024
 

Consultant

 

211-024

Oxana ȚiriganSpecialist principaloxana.tirigan@mc.gov.md

238-974

 

Direcţia analiză, monitorizare şi evaluare a politicilor

Vera Erhan

Şef direcție

vera.erhan@mc.gov.md

238-064

Olga SusarencoConsultant principalolga.susarenco@mc.gov.md

210-775

Vera BufteacConsultant superiorvera.bufteac@mc.gov.md

233-450

Ecaterina Rudakov

Consultant

ecaterina.rudakov@mc.gov.md

234-026

 

Consultant

 

210-775

 

Serviciul juridic

 

Şef serviciu

 

233-967

Mariana Maroglo

Consultant

mariana.maroglo@mc.gov.md238-013
 

Specialist principal

 210-776

 

Serviciul comunicare și relații cu mass-media

Ala Pâslariuc

Şef serviciu

ala.paslariuc@mc.gov.md

233-350

Victoria EșanuSpecialist principalvictoria.esanu@mc.gov.md233-668

 

Serviciul resurse umane
Ala Bobeică

Şef serviciu

ala.bobeica@mc.gov.md

233-564

Angela Bostan 

Specialist principal

angrla.bostan@mc.gov.md

233-564

 

Serviciul e-Transformare

Andrei Rodideal

Specialist principal

andrei.rodideal@mc.gov.md

210-773

 

Serviciul audit intern

 Andrian Prisacari

Auditor intern

andrian.prisacari@mc.gov.md

232-249

 

Serviciul secretariat
Angela Baxan

Şef serviciu

angela.baxan@mc.gov.md

233-560

Doina Gafencu

Inspector superior

doina.gafencu@mc.gov.md

233-560

 

Serviciul Investiții capitale
Emilia Ristic

Șef serviciu

emilia.ristic@mc.gov.md

234-022

 

Consultant

 

 

 

Specialist principal

 233-813

 

Tel/Fax: 232 388